adjective

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Nu am facut niciodata personal chestia asta, dar ti-o recomand ca pe o strategie a unei femei superioare, a unei invingatoare: incearca sa ti-o apropii pe aceasta tipa. Invit-o (prin sotul tau) la masa la voi, primeste-o cu inima deschisa, incearca s-o cunosti si sa te faci placuta de ea, povesteste-i despre relatia ta cu el, despre bucuria apropiatei nasteri si iti garantez ca nu vei mai avea nopti nedormite din cauza adjectivelor cu care sa-l tii pe el departe de ea. Daca te apropii tu de ea, pariez ca ea se va tine departe de el. A-i oferi cuiva simpatie si prietenie este cea mai buna metoda de a-l face pe acela sa se rusineze de orice fapte urate si nesincere. Poate ai puterea sa incerci metoda asta. A functionat pt. o cunostinta de-a mea.

Pe viitor insa fii foarte atenta la sotul tau, caci "secretare" sunt multe pe lume si poate candva nu vei mai avea "avantajul" de a sti despre cine e vorba.

Ai grija de tine si de bb

Felicia

Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

F interesant sfatul si teoretic imi pare si f bun.
Numai ca "practica" cred ca e ffff grea!
Curaj, Ariella!
Eu, in locul tau, macar as incerca ...
Suna f inteligent si cu sanse maxime de reusita chiar daca e fff greu de aplicat!

quote:
Originally posted by MissParker

Nu am facut niciodata personal chestia asta, dar ti-o recomand ca pe o strategie a unei femei superioare, a unei invingatoare: incearca sa ti-o apropii pe aceasta tipa. Invit-o (prin sotul tau) la masa la voi, primeste-o cu inima deschisa, incearca s-o cunosti si sa te faci placuta de ea, povesteste-i despre relatia ta cu el, despre bucuria apropiatei nasteri si iti garantez ca nu vei mai avea nopti nedormite din cauza adjectivelor cu care sa-l tii pe el departe de ea. Daca te apropii tu de ea, pariez ca ea se va tine departe de el. A-i oferi cuiva simpatie si prietenie este cea mai buna metoda de a-l face pe acela sa se rusineze de orice fapte urate si nesincere. Poate ai puterea sa incerci metoda asta. A functionat pt. o cunostinta de-a mea.

Pe viitor insa fii foarte atenta la sotul tau, caci "secretare" sunt multe pe lume si poate candva nu vei mai avea "avantajul" de a sti despre cine e vorba.

Ai grija de tine si de bb

Felicia

Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.



Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

HHHHHHHmmmmmmmm
Dar de ce nu-si schimba sotzul tau locul de munca?
Propune-i asta, spune-i ca daca vrea sa dea dovada de altruism fatza de tine si nu vrea sa se repete faza cu secretara ar fi mai bine sa nu o mai vada, sa-si schimbe locul de munca. Ochii care nu se vad se uita. Si parerea mea e ca e cam tarziu sa o mai invitzi la masa, mai ales ca nu e bine sa stai decat o data la masa cu dushmanul, a doua oara daca prin prisma intamplarii esti cu dushmanul la masa cel mai indicat e sa o faci sa se simta patetic, sa o umileshti, dar cu atentzie sa nu se intoarca impotriva ta si cu fientze. Eu itzi recomand un loc neutru, in orash de exemplu.

Eu in locul tau m-ash duce la sotzul meu la serviciu si l-ash invita in oras sa luam cina, sau pranzul, depinde ce program are si daca el accepta, ash ruga-o si pe ea sa ne insotzeasca sa va completeze cuplul, da exact asha i-ash zice. Sau ash suna la el la serviciu si sub pretextul ca il caut ash mai tine-o de vorba cu prietenie si i-ash povesti cate in luna si in stele de sotzul meu, cat ma rasfatza si ce ma iubeshte, ash gasi eu o modalitate sa o fac sa simta ca e in plus, plus ca ash culpabiliza-o vorbind despre femeile care devin amante si cat de ieftine sunt. Atac la persoana indirect. Joviala si surazatoare ash toca-o zilnic, apoi daca nu pricepe ash trece la amenintzari apoi la fapte. I-ash face reclamatzie la serviciu, la sef, ash vorbi cu seful sa o dea afara, cine stie, poate se culca si cu el si e ala gelos...!!!



diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns okusan spune:

interesante sfaturi dar nu tot timpul tineeu am trecut prin aceiasi situatie mi am facut o prietena ii povesteam totul despre el si cat ma iubeste,dar daca ii sa fie una din aia nesimtita cu siguranta sentimentul de culpabilitate nici nu il va avea, lasa totul asa cum este ca de ce insisiti cu gelozia te va crede isterica si va gasi refugiul la draga de secretara ar avea motiv,nu crezi?nu fa nici un efort ,lasa totul de la sine se rezolva ca doar este un dumnezeu deasupra singura nu esti oricum,
si tot ce iti doresti fie ca bunul dumnezeu sa iti ajute.sa auzim de bine!

oficial mi -e bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miris_ spune:

ariella, poate ca implicarea sotului tau cat mai mult in familie si in problemele voastre e mai buna. eu cred ca e mai bine sa nu mai amintesti de ea, sa ii arati sotului tau ca ai incredere in el, chiar daca tu esti cu ochii-n patru. nu il intreba direct de ea. incearca sa iesi cat mai mult cu el la masa, la teatru, la o plimbare ca iti face bine, la cumparaturi pentru bb.


Cristina si Mihnea Stefan

In lucruri simple ma regasesc si cand zambesc si cand traiesc si doar o clipa imi e de-ajuns sa visez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Desiree2002, relatzia mea nu s-a incheiat din cauza ca m-a inselat. Am alte printzipii aici si uneori chiar nu prea ma intereseaza ca schimba sangele.

Problemele au fost mai adanci. Dupa clasificarile mele



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariella spune:

Un an nou plin de realizari pentru toate !!!!!!!
Vreau sa va spun ca, desi sotul meu se poarta minunat cu mine, nu-mi iese din cap scroafa de secretara. M-am hotarat sa-i fac viata amara. Nu prea stiu sigur cum, dar voi incerca. Deja am o idee, sper sa nu dau inapoi.
V-am pupat. Bafta la toti. Daca mai aveti voi o parere despre cum as putea sa o fac sa sufere putin, sa-mi spuneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sotul tau e un magar, dar secretara-i o scroafa, precum spui. Asa ca, unei scroafe, cum poti sa-i spui? Scroafa! De ce sa faci pe doamna? Tu iti alegi intensitatea, dar eu nu m-as abtine sa-mi declar sentimentele.


poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

asa cum s-a mai zis: incearca sa te apropii de ea - din mai multe motive
strategice :D

poate tu vei fi motivul pentru care nu o sa mai faca niciodata asa ceva - si chiar daca ar fi numai pt asta, merita sa o faci! poate cine stie cate casnicii salvezi pe viitor :)

daca o faci scroafa etc...nu numai ca nu va avea nici o umbra de regrete pt ce a facut dar il va intelege si mai bine pe el ca a cautat "fericirea" in alta parte

simplitatea eleganta se invata greu dar doamne cat de departe ajungem cu ea :)



meg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Sincer, io nu cred ca incercarea de a te apropia de ea va aduce ceva bun. Si o spun din experienta, pentru ca cea cu care al meu s-o plimbat prin munti, mi-a fost in casa, mi-a tinut copilul in brate, am fost impreuna la teatre si ... n-a avut nici o problema in a-si satisface cheful ei. Daca secretara cu pricina e atat de nesimtita incat sa se incurce cu al tau despre care stie ca are un copil pe drum, nici eleganta nu are in ea incat sa-i fie jena de tine daca va imprieteniti. Sunt convinsa.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput