Iubesc un barbat incurcat cu alta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Raluca, daca il iubesti lasa-l sa plece. E greu la inceput, dar tot raul spre bine. Fii tare si soarele va rasari intr-o zi si pe strada ta. Chiar crezi ca merita sa-ti pui sanatatea si chiar viata in pericol intilnidu-te cu "n" barbati de pe net doar ca il uiti pe dinsul? C'mon dear girl... nu-ti irosi cei mai frumosi ani din viata pentru cine nu te merita.
Iti doresc numai bine si mult curaj.
Sarbatori fericite!

Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

quote:
Originally posted by LiaMaria

Raluca, daca il iubesti lasa-l sa plece.


Cum adica? Ii face in bine daca-l lasa sa plece?
El zice ca nu se mai intelege cu cea cu care e de 10 ani. Deci pentru el e bine sa fie raluca_28. Asa ca daca raluca_28 il iubeste, vrea sa-i faca un bine si sta cu el, nu-l lasa sa plece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Si crezi ca e mai bine sa:
"asa ca vacanta de vara mi-am petrecut-o singura, in casa...n-am avut stare sa plec nicaieri... noroc ca sunt f prinsa la job...seara ma simteam f singura, imi doream mangaierile lui. dupa un timp ajunsesem sa-mi doresc un barbat, orice barbat, fie si pentru un ceas impreuna... pe scurt, am inceput sa am relatii pasagere, cu barbati (abia) cunoscuti pe net, la inceput mai rar, acum din ce in ce mai des...majoritatea isi doresc doar sex, dar e ok, pt ca asta acut si eu, as spune ca am ajuns dependenta de astfel de relatii"
Daca el o dorea pe Raluca cu adevarat atunci facea ceva in directia asta nu crezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Raluca, uita-te la tine si intreba-te daca vrei sa fii ceea ce ai devenit. E usor sa te prezinti extraordinar daca apari cand vrei tu. Rupe relatia si renunta la relatii pasagere.

Keep the promises you make to yourself.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Raluca, tu nu mai zici nimik???

Nu e problema sa-l lase sa plece . Lui ii este bine cu ea.

Nu ne intereseaza acum ce este bine pentru el, ci ce este bine pentru Raluca. Sigur ca bine pentru el este sa aiba cat mai multe femei .



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

quote:
Originally posted by Elise

Cred ca iti dai seama ca povestea cu avortul e o poveste si atit, nu?
Si mai cred ca daca privesti bine, dar bine personajul, o sa descoperi ca nu de el esti indragostita, ci de imaginea pe care tu i-ai creat-o. E foarte simplu sa pari orice atunci cind apari doar cind ai chef de teatralisme, citeva ore la citeva zile.

Elise




Sunt de acord cu Elise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Din punctul tau de vedere, "iubesti un barbat incurcat cu alta". Din punctul ei de vedere, tu esti "cealalta". Ai facut primul compromis si prima greseala atunci cand ai aflat ca e incurcat cu alta de 10 ani si nu l-ai lasat, ci i-ai ascultat lamentarile si motivatiile. Pentru el este caldutz, are acasa o sotie (cu acte sau nu) si undeva o alta femeie pentru diversificare. Daca te-ar iubi cu adevarat crezi ca ar mai sta pe ganduri?
Raluca, cum te simti dupa ce te intalnesti cu iubitii de ocazie? Lasand la o parte placerile fizice, emotional, cum te simti? Ce i-ai spune tu unei foarte bune prietene sau unei surori care ti-ar marturisi ca se intalneste cu mai multi barbati, doar pentru sex si pt a uita o iubire?
Si poate ar trebui sa te mai gandesti la un lucru, de altfel foarte important. Te poti imbolnavi iremediabil umbland din floare-n floare, si n-o sa stii de unde. Se merita?

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Eu una sunt foarte curioasa sa aflu daca EL e acelasi pentru Raluca si Ileanna.. Si nu-s doar carcotasa, dar chiar am cunoscut si eu pe cineva aseamanator, dar in liceu. Si nu vorbesc vorbe. Exact aceleasi texte! Si barbatul maaare afemeiat, eu foarte indragostita. Noroc ca eu n-am derapat prea rau. Si sunt convinsa ca el a mai avut si alte aventuri cu acealeasi texte, dar de ramas a ramas cu Ea, prima, cea careia i-a facut rau (asta e in mintea unui om ca cel la care se face referire aici), cea fata de care se simtea vinovat. Nici nu mai conta daca o iubea sau nu (o iubea spun eu), daca se intelegeau sau nu. Am aflat ca s-au si casatorit, in cele din urma, dupa vreo 10 ani de relatie!
Una peste alta, Raluca ia-ti gandul de la el si opreste-te din cadere.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Draga Raluca,
"alta" esti tu de fapt. Si daca barbatii care vin si pleaca din viata ta nu reusesc sa umple gloul, stii si tu ca nu ei sunt solutia. Inceaca sa te gandesti mai bine la ce poti face cu viata ta, nu-ti strica sufletul cu astfel de relatii.
A grija de tine, sigur acolo, undeva, exista si pentru tine cineva, care sa te merite si pe care sa-l meriti. Omul dupa care tanjesti nu va fi niciodata al nimanui.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Bee
Daca e tot ala ma duc la "nevasta-sa" in secunda asta si il si bat, ca i-am mai dat odata o geanta peste cap chiar de fatza cu ea.

Dar nu cred, pt ca de la "al meu" am aflat recent ca are o fetitza de 4 luni. Eu ii dadusem un mail scurt sa-i zic ca ma marit si ca daca e dragutz as avea nevoie de o parte din banii pe care i-am imprumutat (deh, e mai greu sa fii si indragostita si desteapta ) ca am cheltuieli cu nunta.

Si al meu avea sentimente majore de vinovatie pt ca femeia il ajutase sa-si termine facultatea in urma cu multzi ani (ea lucra, el statea acasa si invatza).



Never say NEVER.

Mergi la inceput