Mai exista oare o sansa dupa ultima sansa?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marusia spune:

Adimercedes....boala lunga ,moarte sigura.Iar faptul ca ii spune ca e libera sa faca ce vrea...e dovada de pocainta.Lasati omul in pace sa-si rezolve problemele...nu mai sariti asa pe el. Sigur ca e vinovat si recunoaste asta...dar nu avem noi caderea sa judecam ce-a fost intre ei,numai ei pot face asta.Sanse exista mereu,daca stii sa fii perseverent,daca iti recunosti greseala si daca dovedesti ca vrei sa te schimbi.Sotia ta Henan,trebuie sa vada ca schimbarea atitudinii tale e reala...nu ca faci asta acum cand vezi ca o pierzi.Si crede-ma,iti trebuie timp ca sa o convingi de asta.Atatia ani impreuna sunt ceva,daca vede ca te schimbi ,poate cu timpul va veti apropia din nou.Incearca sa ajungi la sufletul ei din nou,cu blandete,tandrete si facand lucruri pe care stii ca le adora ea.Dar cu toate eforturile tale ,e posibil ca ea sa nu mai poata sa te iubeasca.Si atunci cel mai frumos este sa-i multumesti pentru timpul cat a fost langa tine si s-o lasi sa-si vada de viata ei.Dar mare atentie...numai tu si ea stiti cum stau lucrurile ...noi aici fiecare analizam lucrurile prin prisma exeperientelor noastre si prin ceea ce suntem noi...retete universal valabile nu exista...totul depinde de oamenii in cauza.Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Daca e o intrebare, atunci raspund DA! cred ca mai exista si o alta sansa dupa "ultima".
Numai ca trebuie rabdare si dragoste.Si dintr-o parte si din alta. Iar din partea "vinovatului" , de o mie de ori mai multa.
Mie (recunosc, am o minte mai pragmatica) povestea ta, draga Henan, mi se pare un pic fortata.
"Ce pot spune eu ...sunt terminat , noaptea plang ca nebunul iar ziua ma daruiesc in totalitate si copiilor si sotiei. Va spun sincer ca abia reusesc sa suport durerea ce-o simt in suflet."
Ori nu povestesti tot - spui ca primul vinovat a fost calculatorul; urmatorul care a fost ? - ori e un minunat subiect pe langa care putem misuna fro' 20 de pagini.
De fapt, de ce ai scris tu pe un site al femeilor?
Scuze barbatilor de pe DC, dar asta-i viata fratilor, suntem majoritare!
Revenind, astepti sfaturi de la alte femei care sa-ti spuna cum gandeste sotia ta? Pai, dupa atatia ani de casnicie, nu stii?! Si nu stii ce asteapta ea de la tine?
Hmmm .......!

In fine, presupunand ca ai nevoie de un sfat, din punctul meu de vedere, faptul ca sotia ta nu a plecat, desi te ameninta cu asta, inseamna ca nu este pregatita sa o faca.Adica, mai este loc berechet de o a doua sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Henan spune:

Datorez cateva explicatii ...promit sa revin in cateva zile si am sa va povestesc tot ...cert este ca sunt sigur ca o sa-mi refac casnicia.
Va doresc un Craciun Fericit!

Mergi la inceput