ce ma sfauiti: sa raminem prieteni?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jojo spune:

mi se pare mie sau are el sigur pe cineva....foarte dubios!!!!!!!!!!!si cadourile,mda.....ca sa nu-l mustre constiinta,ma gindesc.Tie masute,si poate cuiva persoana-i...urit,dra c-am asa vad eu lucrurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Cererea e absurda! Vrea sa iasa la distractie cu cineva pentru care nu "simte nici un atasament romantic ". Mie imi miroase ceva gen "vreau sa ma mai culc si cu altele"...
Da-l incolo de nesim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Ficusia, te sfatuia cineva sa-i dai un impuls. Si eu as face la fel. Are un comportament destul de haotic, poarta-te si tu la fel.
Dispari vreo 2 zile misterios, cu telefonul inchis, cand vine vezi sa gaseasca la tine un buchet mare de flori, afiseaza o mutrita de matza care a descoperit borcanul cu smantana. Daca tine la tine s-ar putea sa pune intrebari. Daca nu te orientezi in functie de reactia lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by Ficusia

Am incepit deja sa cred ca barbatii sint odiosii.
cruzi
fara sentimente



Da, dar vrei copii cu ei...


poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Se poate si altfel?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ficusia spune:

ma intreb si eu cum altfel.
Si in plus un copil e bine sa aiba pe amindoi linga el si mama si tata.

Am inteles ca la copii crescuti numai de unparinte sint putin timorati in fata a ceea ce le ofera viata.

Am citi undeva ca s-a facut un studuiu si la caopilul crescut numai de mama si la cel la care desi tatal a parasit familia, mama i-a oferit contact copilului cu barbati ca intre barbati.
Adica sa discute cu cineva sa se joace , chestii decente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nu stiu daca musai un copil crescut de un singur parinte este timorat...se poate sa fie si mai rasfatat tocmai pentru ca acel parinte simte nevoia sa ofere dragoste cat pentru ambii parinti, se poate sa fie mai constient de evitarea unor situatii tocmai pentru ca le-a vazut in familie, la fel cum se poate sa tina mai mult cu dintii de familia lui viitoare sau sa fie delasator...

Pana la urma da, in principiu un copil se creste in doi. Dar cred ca putine sunt situatiile in care o femeie isi doreste cu adevarat sau e constienta cu adevarat ca va creste in final singura un copil.Tot nevoia o face sa ajunga in situatia de a fi parinte unic.
Ficusia, una peste alta te-ai decis ce vei face in continuare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calatoare spune:

Nu te poti napusti asupra unui om in doar 7 luni spunandu-i cu inflacarare ca tu vrei un sot si copii. Normal ca a batut in retragere. Tu ai crezut ca daca te-a prezentat colegilor si parintilor lui, gata, te si ia de nevasta? Omul vrea sa se distreze, vrea prietena de distractii, nu familie. Dorintele voastre-s paralele.
Stiu ce spun pentru ca in locul tau era el, unul din fostii mei prieteni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ficusia spune:

uite ca nu am avut intuitia buna sa detetectez ca el vrea doar sa se distreze.
dar eu nu vreau doar sa ma distrez.
si nu as investi material in cineva cu care vreau doar sa ma distrez,

eu chiar ma simt atrasa de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Poate ca si el. Dar nici nu poti sa-l agasezi cu intentiile tale serioase. Unii (mai ales unii barbati) bat in retragere daca ii "sperii" asa.
Lasa-l usurel, poate daca se simte "in charge" vine el dupa tine.
La noi a fost invers, eu eram aia speriata. Cu cit mi se parea ca e mai serios, cu atit imi venea sa fug mai tare. Noroc ca sotul (a reusit sa ma ia!) a fost rabdator.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput