Copilasi Balante

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ce mult ma bucur ca a mai scris cineva si pe aici.
Bine ati venit fetelor si sa va traisca iubirile

Am auzit si eu ca balantele ar fi foarte norocoase si chiar toate balantele pe care le cunosc sunt foarte norocoase si prietenoase.

De bebeliana mea pot sa spun ca este foarte prietenoasa si iubareata...asta deocamdata si sper din tot sufletul sa nu se schimbe.

Maine dimineata o sa ma apuc sa fac si listuta, nu de altceva dar abia am reusit sa adorm bebelina si imi pica ochii aici pe tastatura.

Noapte buna tuturor


Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Am reusit sa fac si listuta cu balantele noastre.

Fetele care nu au dat numele copilasilor le-am trecut cu ... urmand sa le completez cand o sa trimiteti numele ingerasilor.

Avem pana acum 4 fetite si 5 baietei.
Au fetitele de unde sa aleaga

Daca am gresit ceva in listuta va rog mult sa ma scuzati si sa ma trageti de maneca.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Am uitata sa-i spun numele fetitei mele. se numeste Nicoleta -Cristina. Si ca sa ma laud....http://pg.photos.yahoo.com/ph/pusa_stefan/album?.dir=/41a0
Va pup si sa auzim numai de bine!
Mami si NiKo

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

badjoke, am modificat in listuta.
M-am uitat la pozele cu Niko. Ai o sumpete de fetita, frumoasa foc.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

quote:
Originally posted by ellen

badjoke, am modificat in listuta.
M-am uitat la pozele cu Niko. Ai o sumpete de fetita, frumoasa foc.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei



Multumesc, Ellen
Dar si Alexandra voastra este o scumpete. Cati dintisori are? Parca am vazut doi dintisori jos!
Te pup!

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

ellen trece-ne si pe noi in listutza. Sunt curioasa si eu de caracteristicile acestei zodii....am un copil "atomic" (dupa cum spunea cineva tot pe forumul asta), nu sta locului o clipa, manaca mult si doarme putin. Ce as putea sa-mi doresc mai mult? :D

ellen eu as vrea sa fie prietenoasa si iubitoare. Este destul de prietenoasa cu strainii fatza de alti copii de varsta ei dar iubitoare....nu-mi amintesc sa fi stat vre-odata lipita de mine...chiar daca o tineam cu fortza.

Fetelor, sa va traiasca copilasii si sa va bucurati de ei!

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Iata ca listuta noastra creste. Acum avem 5 fetite si 5 baietei.

Mcm, bine ai venit.

badjoke, multumesc mult. Alexuta mea are 3 dintisori. De curand a iesit si un dintisor sus si probabil o sa iasa si cel de alaturi in curand. Niko, cati dintisori are?

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Iata ce am gasit despte Horoscopul copilului balanta.


Copilul Balanta

Planeta - Venus
Element - Aer

Cu siguranta este copilul care capteaza imediat atentia celor din jur. Cine este scumpetea care gangureste bucuros la toata lumea in sala de asteptare a cabinetului doctorului? Da, este o Balanta! Fermecator din nastere, oamenii nu se pot abtine sa nu-l mangaie si sa-l rasfete. Poate pentru ca copilul Balanta zambeste atunci cand altii tipa.

Cu un caracter temperat si foarte placut, copilul Balanta adora sa aiba multa lume in jurul lui, nu-I place sa fie singur..

Intr-un grup de copii, va sti sa se integreze perfect acestuia, expunandu-si calitatile cum ar fi: diplomatia si sociabilitatea. Copilul Balanta este nascut pentru a fi un bun mediator, probabil ca se va pregati din vreme pentru o cariera in acest sens, cum ar fi cea de judecator sau avocat.

Una peste alta, acest copil are multe calitati care il fac foarte indragit.

Acesti copii traiesc mult in imaginatie, mai ales fetele. Adora sa arate frumos, sunt cocheti, de aceea iubesc hainele frumoase.

Comfortul este de asemenea foarte important pentru ei, de aceea curatenia si o camera in culori vesele ii va face sa se simta in largul lor.

Copilul Balanta nu stie sa manipuleze oamenii cu toate ca se va stradui sa faca acest lucru, dar intr-un mod delicat.

In concluzie, copilului Balanta ii place conversatia, societatea si este o prezenta agreabila pentru orice grup de copii. Hai sa incepem joaca!


Hehe, fetele ....se pare ca o sa avem niste cocheti. O sa avem ceva de cheltuiala cu ei nu gluma.


Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Da...si ca sa anticipez putin, in ceea ceii priveste pe baietei, se spune ca barbatii balanta sint pur si simplu fermecatori. Sint cei mai fustangii barbatii.asa o fi???

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Theiuta, pai la cat de scumpic este Nicolas nu vad cum sa nu fie fermecator si sa fure inimile fetelor.

Eu cunosc doar un singur barbat balanta si acum ca zici tu chiar imi dau seama ca este fustangiu

Oricum eu sunt de parere ca asta nu tine de zodie.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput