McDonalds!!! Credeti asa ceva?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui zouzounaki

documentarele se numesc www.youtube.com/watch?v=I1Lkyb6SU5U&mode=related&search=" target="_blank">"SUPER SIZE ME"
si
www.youtube.com/watch?v=zc_z623Wsro" target="_blank">"Fast Food Nation"


"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...



M-am trezit si eu sa va recomand Fast food nation dupa 1.5 ani L-am vazut sapt trecuta si era ceva nou pt mine

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

UItati-va la filmul Supersize me .

Da , in mare parte cred ce este scris in articol.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Eu pot sa va spun ca de fiecare data cand am mancat ceva de la McD (mai mult pentru jucarele ) ni s-a facut rau.. si mie si sotului...
Asa ca, de-atunci (s-a-ntamplat de vreo trei ori intr-o vara; ca tot nu ne dumiream de la ce ) "adio" cu McD!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

am avut ieri arsuri de la mincarea din mc,de nu va pot spune.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am vazut Super size me dar mi se pare exagerat! Experimentul asta ar da peste cap pe oricine.Daca esti obisnuit sa mananci portie normala cu mancare gatita dar brusc incepi timp de o luna sa iei masa de 3x/zi la Mc si mai ales sa ceri portii XXL...este sigur ca te simti rau! Nu mi se pare relevant experimentul!Poti manca si acasa portii triple de mancare sanatoasa, tot rau te vei simti.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura_m spune:

Nici mie nu mi s-a parut concludent experimentul. Am vazut si eu Super size me, tipul era obisnuit cu mancare sanatoasa, am vazut ca prietena lui gatea mai mult legume si chestii din acestea, dar este si exagerat sa mananci de 3 ori pe zi,si ce portii manca, normal ca ti se face rau. Intr-adevar ca sunt persoane care mananca saptamanl de la MC dar nu cred ca mananca si mic dejun,pranz si cina numai de la MC si in fiecare zi. Stiu ca mancarea de la Mc si in general fast-food nu este buna, mie mi s-a facut rau de la un fast food din Mall Vitan, nu mai nimeream baia, de m-am jurat ca nu mai mananc de acolo.
Si noi mancam mancare gen fast-food dar asta se intampla o data pe luna sau la 2-3 luni, depinde de dispozitie.

AURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alaura21 spune:

daca inca mai sunt persoane care nu cred ceea ce s-a scris pe prima pagina.....sa incerce sa se angajeze la ei...daca aveti timp...si eu am lucrat dar doar pt o luna...pt ca dupa cum probabil ca ati vazut..anul trecut erau tot felul de reclame gen:"angajeaza-te la McD si vei avea timp si de munca si de studii...ei bn va spun eu care trebuia sa dau BAC-ul in acea perioada ca sa stiti ca e o minciuna gogonata:mi-au spus ca tre sa fac o cerere cu o saptamana inainte si sa le spun cand am nevoie de liber...problema a fost ca tre sa spun exact de la ora de.. la ora de...ORI nu au dat si ei BACul la noi in Romania ...ORInu inteleg de ce pun o asemenea conditie...stie toata lumea ca PROBELE ORALE LA BAC DUREAZA...SAU NU...depinde de prezenta ...sau de cat timp sta fiecare la examen...cred ca ati inteles ce vreau sa spun
In legatura cu carnea nu mma pronunt
dar sucurile sunt exact asa cum s-a spus...de fapt nu cred ca nu vi s-a intamplat sa vi se puna din greseala un cola "decolorat"...sau sa cereti sucuri si un manager sa strige "NU AVEM SUCURI DEOCAMDATA" ei bn asta pt ca deja era prea mica concentratia de sirop si apa "la greu"
iar pentru cei care au si ei o viata...(eu sunt maritata)au un program de lucru de nu mai stii de viata ta nimic....se lucreza 6 sau 8 ore pe zi...dar nu spune nimeni de la ce ora incepe programul,iar asta nu ar fi nimic daca nu s-ar schimba in fiecare zi ora de incepere a programului.....de ex.:azi de la ora 8,maine de la 11,poimaine de la 9,raspoimaine de la 3(adica ora 15)si tot asa,plu ca tre sa ti se acorde doua zile libere pe sapt dar eu in 3 sapt am avut 3 libere...cand le-am spus ca eu nu vreau sa mai lucrez acolo,si le-am spus de prolema cu BACul colegii mi-au spus :"tu chiar ai crezut porcaria aia?!"iar acei colegi erau peroane care erau de luni bune acolo si care vroiau neaaparat sa plece ....in acea luna chiar au plecat cativa oameni de baza...
asa ca oameni buni daca are un nume pompos nu inseamna neaaparat ca este si bun....de fapt cumparati numele firmei si mancati....tot numele firmei,iar in legatura cu carnea tocata...eu nu mai cumpar carne tocata cruda dapa-i gata prajita....data cu tot felul de chestii ca sa treac mirosul....
Cartofii sunt intradevar o bomba de uleisi de sare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa_mami spune:

eu cred ca mc-ul este varza.va spun sincer ca am fost internata cu baietelul meu acum de 3 ani de 2 ori la matei bals.toate testele pe care le-am facut au iesit cu rotavirus luat de la mec.adica un fel de enterocolita rea de tot.......si tot n credeam...asa ca am mai fost la mec...si ce credeti?cum mananca de la mc se umple de bubite.deci acu chiar am renuntat definitiv.nici macar copilul nu mai vrea.e o porcarie.am avut prilejul sa mananc si in alte tari la 'mc'.sincer in strainatate e mancarea saracilor.si are cu totul alt gust.inclusiv cola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Pai l-au pus sa manane la toate mesele ca sa nu lungeasca experimentul pe 3 luni in loc de 1 sa zicem.
Mie mi s-a parut concludent, e acelasi lucru daca efectele apar in 2 luni , 3 , sau 6 ,ideea de abza este ca apar.
Bunicul meu mananca mancare nesanatoasa si analizele lui sunt perfecte , colesterolul il are putin marit.
Nu se compara Mc-ul cu mancarea noastra nesanatoasa.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RuxandraV spune:

Am primit si eu acel material pe mail si cred ca este adevarat. Oricum, eu nu mai mananc de la MC de ani de zile si pana si mirosul imi intoarce stomacul pe dos. La inceput, in liceu, cand abia aparusera, imi placeau f m, mai ales Big Mac-ul...Dar in timp au ajuns sa aiba un gust infect si am renuntat.
Imi doresc sa-mi educ copiii sa nu manance de la Mc sau KFC, dar nu stiu ce sa spun cu influenta mediului...Ca cei mai multi copii mananca :(

Mergi la inceput